Intézményünkben eredményesen működik diákönkormányzati szervezetünk, melynek alappillére az osztályokban demokratikusan választott két-két tanuló. Megválasztásuk utáni feladataik a tanulóközösségek érdekeiknek képviselete, a tanulók tanórán kívüli, szabadidős tevékenységének segítése. Emellett közreműködnek az ünnepségek, megemlékezések és egyéb rendezvények megszervezésében, így
- az akadályversenyek
- a Mikulás
- az iskola születésnapja
- a Ziper Kupa
- a gyereknap
- a Kihívás Napja
- a ballagás és
- a nyári táborok
lebonyolításában.
Íly módon aktívan kapcsolódnak be az oktatást- nevelést segítő folyamatokba, amelynek pozitív hatása a teljes szervezetet érinti.
A diákönkormányzat vezetőséget választ. A tagok javaslatot tehetnek, véleményezhetnek és gyakorolhatják egyetértési jogukat. A diákönkormányzat munkáját segítő pedagógus kapcsolatot tart az intézmény vezetőjével.
Tanévenként egy alkalommal a diákönkormányzat iskolai közgyűlést tart.
- Az iskolai diákközgyűlésen minden tanulónak joga van részt venni.
- A diákközgyűlésen a diákönkormányzatot segítő nevelő és
a diákönkormányzat gyermekvezetője beszámol az előző diákközgyűlés óta eltelt időszak munkájáról, valamint az iskola igazgatója tájékoztatást ad az iskolai élet egészéről, az iskolai munkatervről, a tanulói jogok helyzetéről és érvényesüléséről, továbbá az iskolai házirendben meghatározottak végrehajtásának tapasztalatairól.
A diákönkormányzat feladata ellátásával betölti azt a szerepet, ami hozzájárul iskolánk oktató- nevelő munkájának eredményességéhez, emellett tanulóifjúságunk személyiségformálásához. Elősegíti azt a folyamatot, aminek végeredménye, hogy diákjaink társadalmunk hasznos és alkotó tagjaivá válhassanak.
|